Danışmanlık

Günümüzde müşterisini anlayan, psikolojik özelliklerini önemseyen, satın alma davranış ve özelliklerine saygı gösteren, yeni pazarlama anlayışı ile profesyonel satış davranışını bütünleştirebilen ve mükemmel hizmet anlayışını amaç edinmiş kişi ve kurumlar varlıklarını sürdürebilmektedir. İçinde bulunduğumuz pazar koşullarında en başarılı şirketler, değişen şartlara en hızlı uyum sağlayan ve beklenmeyen durumlara kendilerini en iyi hazırlayan şirketler olmaktadır. Kim istemez ki bizim şirketimizin de hisseleri New York borsasında satılsın. Kim istemez ki en başarılı insanlar bizim şirketimizi tercih etsin. En yenilikçi, sıra dışı, öncü şirket bizim şirketimiz neden olmasın. Kim istemez; herkes ister. Fakat ne yazık ki çok paralı, çok bilmiş bir çok şirketin istese de bunları sağlaması güç. Çünkü kültür farklı, anlayış farklı, bakış açısı farklı.. Peki kimler geleceğin şirketi olacak?

  • Herkesin yaptığından farklı yapan,
  • Devamlı iş modelini sorgulayan,
  • En yetenekli insanları kendisine çeken,
  • Kendisinden daha yetenekli kişilerle çalışma becerisi olan yöneticilere sahip olan,
  • Şirketi bir öğrenme ortamına çeviren, hatalardan ders alan, düşünen, araştıran, geliştiren ve iletişim kurulan bir atmosfer oluşturan, şirketler geleceğin şirketleri olacaktır.

Artık ‘’büyük balık küçük balığı yutar yerine hızlı balık yavaş balığı yutar’’ prensibi kabul görüyor. İyi bir sisteme sahip olmakla birlikte, onu sürekli olarak daha da iyileştirmeliyiz. Hızlı öğrenmek ve hızlı reaksiyon göstermek zorundayız. Şimdi mesela gitmeyi çok istediğiniz bir yer var. Ama nasıl gidileceğini bilmiyorsunuz. Ancak yine de yola çıktınız, olmak istediğiniz yere varabilmek için tüm yolları denediniz. Sonuçta iki olasılık var; istediğiniz yere ya varırsınız, ya da varamazsınız. Varamazsanız zaten hüsran! Diğer olasılıkta varabilirsiniz, ancak çok dolaştığınız için çok yorulmuş ve tüm kaynaklarınızı tüketmiş olabilirsiniz. Gelecekte olmak istediğimiz yere nasıl ulaşacağınızı gösteren yol haritanızın çizilmesi ve yol haritasına göre ilerlerken uzun ve gereksiz yollara sapılmasının engellenmesi önemli bir zaman ve para ekonomisi yaratacaktır.

Danışmanlık işte tam böyle bir şey... kendisine sorulan yolu en doğru şekilde tarif edebilmek danışmanın asli işi. Bu yol haritasının oluşturulmasında ve uygulanma sürecinde birlikte çalışarak size destek oluyor; bağımsız bir bakış açısıyla yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirerek hedeflerinize en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlayacak güvenilir yöntemler bulmayı amaçlıyoruz.

Yönetim Danışmanlığı

Şirketlerin uzun vadeli amaçları doğrultusunda, stratejik, yapısal, yönetsel ve operasyonel konularında, öneri ve hizmetleri sunmaktır. Bu kapsamda; firma analizi, mevcut durum analizi, stratejik planlama , organizasyonel süreçlerin oluşturulması, süreç iyileştirme, yeniden yapılandırma, rekabet ve büyüme stratejileri oluşturulması, değişim yönetimi, yönetim sistemlerinin tanımlanması ve kurulması, risk yönetimi ve insan kaynakları fonksiyonlarının tasarlanması ve kurulması projeleri yürütülmektedir.

Satış Danışmanlığı

Günümüzde müşterisini anlayan, psikolojik özelliklerini önemseyen, satın alma davranış ve özelliklerine saygı gösteren, yeni pazarlama anlayışı ile profesyonel satış davranışını bütünleştirebilen ve mükemmel hizmet anlayışını amaç edinmiş kişi ve kurumlar varlıklarını sürdürebilmektedir. İşletmenizin satış verimliliğini artırmak ve hedeflenen kar aktivasyonuna ulaşımını sağlamak için mevcut yapınızda organizasyon iyileştirme çalışmaları yaparak, satış gücünüzün etkin sevk ve idaresini projelendirmekteyiz. Aynı zamanda bayi, distribütör tarzı dağıtım kanallarınızdaki strateji ve planlamaları kurum kimliğinize entegre ederek; farklı programları içeren şekilde yeniden yapılandırmaktayız.

Yeniden Yapılanma

Şu an içerisinde bulunulan durumun fırsatlarını görmek için bir firma neler yapmalı? Doğru stratejiyi ve stratejik planlamayı sıfırdan oluşturmak için nasıl bir yaklaşım içerisinde olmalı? İşinin bütün detaylarını bu stratejiye nasıl uyarlamalı? Stratejik bakış açısından ve şirket stratejisinin kapsamlı olarak gözden geçirilmesinden başlayarak şirketteki bütün iş akışları analiz edilecek ve yeniden tasarlanacaktır. Amacınız ister şirketinizin belirli bir kolunu büyütmek, ister kapsamlı bir dönüşümle şirketinizi geliştirmek olsun, deneyimli danışmanlık ekibimiz doğru kararları almanızda ve bu kararları uygulama aşamalarında size yardımcı olabilmek için yanınızdadır.

Süreç Yönetimi

İçinde bulunduğumuz pazar koşullarında en başarılı şirketler, değişen şartlara en hızlı şekilde uyum sağlayan ve beklenmeyen durumlara kendilerini en iyi hazırlayan şirketler olmaktadır. Sürdürülebilir başarıyı bu şirketler sağlamaktadır. Her şirketin kendine has zorlukları ve birbirinden farklı hedefleri olduğu için, biz de her müşterimiz için özel çözümler üretiyoruz. Bu adımın sonunda firma yetkilileri mevcut ortamdan nasıl faydalanabileceği ve yeniden yapılanarak nasıl stratejik büyüme sağlanabileceği konusunda bir yol haritası belirleyebileceklerdir.

Yönetim ve Bireysel Koçluk

Sürekli gelişimi benimsemiş kişi ve kurumları hedeflerine ulaştıracak çözümleri tasarlayan ve sunan koçluk programları hazırlıyoruz. Gerektiğinde eğitim ve danışmanlık çalışmalarını bir arada sunuyoruz. Amacımız uyguladığımız programlarla kişilerin gelişimine katkıda bulunurken, aynı zamanda somut değerler yaratarak bireysel ve kurumsal gelişime odaklı çözümlerin hayata geçirilmesine katkıda bulunmaktır. Koçluk programı süresince çalışmalarımızda rehberiniz değil, haritanız olmaya özen göstererek, sizin çıkardığınız yol haritasının kesintisiz uygulanması için hazırladığımız çözüm ve yöntemlerin hayata geçirilmesi konusunda destek oluyoruz.